новини детски

Начало | новини детски | „Градът на приказките“ е темата на тазгодишния фестивал на пясъчните фигури в Бургас

„Градът на приказките“ е темата на тазгодишния фестивал на пясъчните фигури в Бургас

Аз детето | 2025-06-18

„Градът на приказките“ е темата на тазгодишния фестивал на пясъчните фигури в Бургас

Осемнадесетото издание на Фестивала на пясъчните скулптури в Бургас ще премине под темата „Градът на приказките“. Това съобщиха от пресцентъра на крайморската община. На откритата експозиция ще бъдат представени пясъчни фигури, изобразяващи литературни и фолклорни персонажи. Сред тях са Алиса в страната на чудесата, Пипи Дългото чорапче, Пинокио, Дядо и ряпа, Барон Мюнхаузен, Тримата мускетари и други познати приказни герои.

В тазгодишното издание участват автори като Добрин Вътев, Игор Христов, Владимир Дунгьов и Калин Диловски от Бургас, както и Радко Вълчев и Владимир Веселинов. Включени са и млади скулптори – Евтим Войнов, Костадин Радичев, Калина Стойкова, Ханко Седефчев, Филип Филипов и Ралица Стефанова, възпитаници на Националната художествена академия.

„Продължаваме с участието на утвърдени автори и включваме млади творци“, каза Димитър Маджаров, директор на ОП „Летен театър, фестивали и концерти“.

БТА припомня, че фестивалът води началото си от 2008 година. До момента се провежда без прекъсване. Всяка година самият процес на подготовката му започва много по-рано от традиционното откриване в началото на месец юли в бургаския парк „Езеро“. За изработването на фигурите се използва специална смеска от морски пясък и глина.

Вижте още:



Коментари
0 коментара
Коментирай
Име*
Фамилия
Възраст
Град